Trussardi – jedna z najstarszych włoskich marek odzieżowych

Trussardi to włoski Dom Mody, który posiada bardzo bogatą i wieloletnią historię. Marka Trussardi ma ponad sto lat, ponieważ założona ona została w 1910 roku. Od tej pory firma prężnie się rozwijała, oferując swoim klientom wyjątkowe fasony ubrań w połączeniu z wysoką jakością materiałów i precyzyjnym wykonaniem. Najważniejszymi cechami ubrań marki Trussardi są prostota, dynamizm i naturalność.

Jak powstała marka Trussardi?

Założycielem firmy Trussardi został Dante Trussardi, który otworzył własny zakład, specjalizujący się w naprawie i produkcji rękawic. Firma bardzo szybko została znana dzięki precyzyjnej pracy ze skórą naturalną, którą oferowano klientom. Dopiero w 1970 roku po śmierci Dantego, zakłady zaczęto poszerzać. Tym zajął się Nicola Trussardi, który zaczął zdobywać wiedzę o nowoczesnych technologiach pracy ze skórą. W 1973 roku pojawiło się logo Trussardi, którym został obraz charta ubranego w krawat pasiasty. Takie logo symbolizowało nową jakość, wyrafinowany styl i szlachetność. W tym momencie zaczęto produkować nie tylko rękawice, ale również torby, plecaki, walizki, portfele i inne wyroby skórzane. Nicola Trussardi samodzielnie opracował kilka modeli uniwersalnych toreb i plecaków.

Poniekąd marka Trussardi została tak popularna dzięki temu, że jej projektanci bardzo dokładnie traktowali wybór materiałów do produkcji. W tym celu wybierane najpiękniejsze rodzaje skóry i tkaniny. Ponadto, wszystkie wyroby marki Trussardi charakteryzują się doskonałą precyzją wykonania. Z czasem, firma zaczęła produkować paski, parasole i obuwie. Dzięki rozmaitym zainteresowaniom właściciela marki, firma Trussardi bardzo szybo się rozwijała. Już w 1983 pojawiła się pierwsza kolekcja ubrań damskich, a w 1988 roku pojawiła się linia odzieży dżinsowej Trussardi Jeans. W 1989 roku opracowano kolekcję ubrań sportowych.

Marka Trussardi dzisiaj

Współczesna marka Trussardi oferuje jeszcze szerszy asortyment ubrań. Teraz dostępna jest także kolekcja odzieży młodzieżowej T-Store. Bardzo dużym uznaniem cieszą się również perfumy oferowane przez markę Trussardi, które pojawiły się w sprzedaży po raz pierwszy już w 1980 roku. Pierwszymi zapachami marki były TrussardiUomo i Trussardi, które do dziś uznawane są za perfumy klasyczne. Dzisiaj marka sprzedaje także zapachy młodzieżowe. Są one dostępne miedzy innymi w liniach Action Sport, Action i Action Uomo.


System sprzedaży
OnlineSklep stacjonarny

Czy jestes płatnikiem VAT?
TakNieType of Outlet
OnlineStore

Are you VAT registered?
YesNo