Sparco – profesjonalny ekwipunek do samochodów i motocykli

Sparco to włoska firma, która jest znana każdej osobie, interesującej się wyścigami samochodowymi i motocyklowymi. Marka ta produkuje części zamienne do samochodów, motocykli a także specjalistyczną odzież techniczną, która jest niezbędna do bezpiecznej jazdy tymi rodzajami transportu. Sparco także jest sponsorem wielu wyścigów, między innymi Formuły-1.

Historia marki Sparco

Marka Spraco została założona w 1977 przez Antonio Parisi i EnriqueGlorioso. Jeden z założycieli był synem przedsiębiorcy, który specjalizował się w sprzedaży techniki i odzieży technicznej dla straży pożarnej. A więc, początkowym planem Antonio i Enrique było stworzenie specjalnych kombinezonów odpornych na ogień dla kierowców samochodów wyścigowych. Wówczas nie było specjalnej odzieży do tego rodzaju sportu, i kierowcy byli ubierani w bawełniane kombinezony, które bardzo łatwo zapalały się. Pierwszy kombinezon, który został opracowany przez firmę Sparco, mógł wytrzymać ogień przez 11 sekund. Materiał, który użyto do produkcji tej odzieży, to nomeks, z którego wówczas produkowano odzież dla strażaków. Kolejnym wynalazkiem firmy został specjalny fotel do sportu samochodowego. W 1983 roku Nelson Piquet został pierwszym zwycięzcą Formuły – 1, który używał ekwipunku firmy Sparco.

Nieco później marka Sparco zaczęła produkować osprzęt, wymagany do kartingu, a następnie, elementy do tuningu samochodów. Kolejnym krokiem rozwoju firmy stała się sprzedaż elementów z włókna karbonowego.

Oferta marki Sparco dzisiaj

W dzisiejszych czasach firma Sparco oferuje swoim klientom ogromny wybór elementów zamiennych do samochodów i motocykli, między innymi, kierownice, fotele sportowe i wiele innych rzeczy. Ważnym segmentem produkcji firmy jest odzież techniczna dla kierowców samochodów i motocykli wyścigowych. W sprzedaży można znaleźć specjalne kombinezony, kurtki, obuwie nie tylko dla kierowców i pilotów, ale także mechaników samochodowych. Ponadto, firma produkuje fotele dziecięce, hełmy i inne niezbędne elementy do takich prestiżowych samochodów sportowych jak Maserati, Lamborgini, Mercedes-Benz (AMG) i Alfa Romeo. Wszystkie towary marki Sparco wyróżniają się niezwykle wysoką jakością, dlatego marka ta cieszy się takim uznaniem i popularnością.

Dzisiaj firma Sparco jest bardzo rozbudowana i posiada swoje biura w Brazylii, USA, Włoszech i Tunezji.


System sprzedaży
OnlineSklep stacjonarny

Czy jestes płatnikiem VAT?
TakNieType of Outlet
OnlineStore

Are you VAT registered?
YesNo