Polo RalphLauren – amerykański producent odzieży luksusowej

Polo RalphLauren to marka odzieży, akcesoriów, perfum oraz towarów dla domu, która należy do amerykańskiej firmy Polo RalphLaurenCorporation. W świecie istnieje ponad trzysta sklepów tej popularnej marki, która oferuje bardzo gustowne ubrania nie tylko dla mężczyzn i kobiet, ale także dla dzieci. Odzież marki Polo RalphLauren charakteryzuje się wyśmienitym stylem i elegancją.

Jak powstała marka Polo RalphLauren?

Nazwa marki pochodzi od imienia jej założyciela, który był synem emigrantów z byłego Imperium Rosyjskiego. Firma została utworzona w 1966 roku w Nowym Yorku. Firma pojawiła się dzięki Normanowi Hiltonowi, który zainwestował w markę poczatkującego projektanta mody 50 tysięcy dolarów. Pieniądze te umożliwiły otwarcie pierwszego sklepu, w którym sprzedawane były krawaty. Wówczas logiem firmy był gracz w polo, skaczący na koniu.

W 1971 roku RalphLauren otwiera swój trzeci sklep firmowy i zaczyna produkować także odzież damską. Niestety, w krótkim czasie sytuacja finansowa firmy pogorszyła się, i na pomóc przyszedł kolejny inwestor Piter Smith, który został prezydentem firmy. RalphLauren zaczyna produkować koszule sportowe aż w 24 kolorach, a w 1974 roku została utworzona kolekcja odzieży sportowej CHAPS by Ralph i kolekcja okularów Ralf. W 1978 roku oferta marki Polo RalphLauren została znacznie poszerzona dzięki sprzedaży pierwszych perfum takich jak kobiece Tuxedo i męskie Polo. Wówczas także zaczęto sprzedawać odzież dla dziewczynek i niemowląt. W 1980 roku pojawiła się pierwsza kolekcja bielizny i wyrobów skórzanych, natomiast w 1981 roku firma wkroczyła na rynek międzynarodowy i otworzyła swój pierwszy sklep w Londynie, który nazywał się Polo Fashion.

Marka Polo RalphLauren dzisiaj

Polo RalphLauren to marka, która oferuje bardzo bogaty wybór towarów. Oczywiści, bardzo dużą część wszystkich produktów stanowią ubrania, które sprzedawane są również w Internecie. Od 2003 roku na stronie istnieje bardzo ciekawa funkcja „Createyourown”, która pozwala klientom utworzyć swój własny wzór koszuli polo. Także Polo RalphLauren to bardzo ważny producent perfum, który posiada wiele nagród. Miedzy innymi, marka ta może pochwalić się takimi nagrodami, jak „Nowość – damski zapach”, „Nowość – męski zapach”, „Męski zapach roku – luks”, „Najlepszy damski aromat roku” i inne.

Ponadto, Polo RalphLauren jest także producentem unikalnych towarów dla domu.


System sprzedaży
OnlineSklep stacjonarny

Czy jestes płatnikiem VAT?
TakNieType of Outlet
OnlineStore

Are you VAT registered?
YesNo