Pierre Cardin – klasyka mody

Pierre Cardin to jedna z najpopularniejszych marek odzieży, która ma bardzo wielu zwolenników. Niezwykle gustowne ubrania i bogate kolekcje kiedyś pomogłyPierremu Cardinowizostać bardzo ważną figurą w świecie mody. Pierre Cardin to nie tylko wspaniały projektant mody, ale także bardzo dobry przedsiębiorca, który zrobił wszystko, żeby zdobyć uznanie koneserów mody.

Jak powstała marka Pierre Cardin?

Projektant mody Pierre Cardin urodził się we Włoszech w 1922 roku, lecz wyjechał z ojczyzny do Francji, żeby rozpocząć studia ze wzornictwa architektonicznego. Przez pewien okres Pierre pracował jako księgowy, a jednocześnie uczył się u krawca. Po Drugiej Wojnie Światowej Pierre Cardin wyjechał do Paryża, gdzie został asystentem Domów Mody Elsy Schiaparelli i JeannePaquin. Karierę projektanta Pierre Cardin rozpoczął jako artysta teatralny. Od 1947 roku Pierre pracował u Christiana Diora. Dopiero w 1950 roku Pierre Cardin założył swój własny Dom Mody. Pierre Cardin to marka odzieżowa, która wprowadziła na rynek bardzo wiele rewolucyjnych rozwiązań. Między innymi Pierre Cardin jest autorem czarnych pończoch, które na początku były bardzo źle odebrane przez świat mody. Natomiast dzisiaj, ten element garderoby damskiej, uważany jest za prawdziwego klasyka.

Inne ciekawe ubrania, które Pierre Cardin stworzył jako pierwszy, to krawaty o wzorze kwiatowym, krótkie sarafany, pończochy kolorowe, wysokie kozaki, wąskie spodnie zapinane na guziki a także długie marynarki bez kołnierza. Także Pierre Cardin jako pierwszy z projektantów zainteresował się materiałem dżinsowym i zaczął aktywnie wykorzystywać go w swoich ubraniach. Interesował go także kierunek uniseks. Pierre Cardin to także jeden z pierwszych projektantów, który zaoferował gotową odzież designerską, co było bardzo rewolucyjnym podejściem, ponieważ świat mody luksusowej wówczas był niedostępny dla zwykłych ludzi.

Co dzisiaj oferuje marka Pierre Cardin?

W dzisiejszych czasach marka Pierre Cardin specjalizuje się w odzieży męskiej bardzo wysokiej jakości. Wśród asortymentu tej firmy można znaleźć bardzo atrakcyjne klasyczne modele ubrań, które będą przydatne nie tylko na okazje specjalne, ale także na co dzień. W sklepach Pierre Cardin można nabyć unikalne akcesoria, obuwie i torby, wykonane z materiałów naturalnych. Ponadto, Pierre Cardin to producent wspaniałych zapachów.


System sprzedaży
OnlineSklep stacjonarny

Czy jestes płatnikiem VAT?
TakNieType of Outlet
OnlineStore

Are you VAT registered?
YesNo