Lacoste – francuska moda odzieżowa

Marka Lacoste jest jedną z najłatwiej rozpoznawalnych marek dzięki bardzo charakterystycznemu logu. Ubrania Lacoste mają wyhaftowanego zielonego aligatora, który jest jaskrawym symbolem tej firmy. Nie każdy jednak wie, skąd pochodzi taki logotyp i nazwa tej marki. Jak się okazuje, Lacoste ma bardzo długą historię, ponieważ marka ta powstała jeszcze w pierwszej połowie ubiegłego wieku.

René Lacoste i jego marka odzieżowa

René Lacoste to francuski tenisista, który miał ksywę „Alligator”. Było to powiązane z jego aktywnym zachowaniem podczas gry a także zakładzie z kapitanem francuskiej drużyny, który obiecał tenisiście walizkę ze skóry krokodyla, jeżeli Renéwygra zawody. Pierwszy obraz aligatora, który dzisiaj można widzieć na logo marki Lacoste, był wyhaftowany na blezerze. Ten blezer RenéLacoste otrzymał od swojego przyjaciela Roberta George’a. Marka Lacoste bierze swój początek dopiero w 1933 roku, kiedy RenéLacoste zostawił sport. Wtedy razem z właścicielem największej firmy, która wówczas zajmowała się produkcją ubrań bawełnianych, RenéLacoste założył własną firmę La SocieteChemiseLacoste. Początkowo zadaniem tej firmy była produkcja koszul do gry w tenisa, ubrań do golfa i żeglarstwa.

W 1951 roku marka Lacoste miała duże powodzenie po tym, jak wprowadziła na rynek linie koszul kolorowych. Rok później właściciele firmy zaczęli sprzedaż ubrań do Stanów Zjednoczonych. W latach 70-ch asortyment firmy znacznie się poszerzył. Od tej pory w sprzedaży można było znaleźć także podkoszulki, okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne, buty do tenisa, wyroby skórzane, zegarki a także ubrania codzienne.

Marka Lacoste dzisiaj

W dzisiejszych czasach marka Lacoste jest znana nie tylko dzięki bardzo jakościowym i eleganckim ubraniom, ale także unikalnym perfumom, które zaczęła produkować w 1988 roku. Od tej pory w sprzedaży pojawiło się około dwudziestu zapachów tej firmy. Między innymi wśród damskich zapachów znajdują się LacosteTouch of Pink, LacosteInspiration, LacosteFemme. Przykładami męskich perfum są Lacoste L.12.12, Lacoste Blanc, Lacoste Hot Play, LacosteElegance i Lacoste Blanc. W tworzeniu zapachów Lacoste uczestniczyli tacy znani perfumiarze jak DomitilleMichalon, Laurent Bruyere, AnnickMenardo, Olivier Cresp i Claude Dir.

Marka Lacoste oferuje także bogatą kolekcję odzieży damskiej.


System sprzedaży
OnlineSklep stacjonarny

Czy jestes płatnikiem VAT?
TakNieType of Outlet
OnlineStore

Are you VAT registered?
YesNo