Hugo Boss – niemiecka marka odzieży luksusowej

Hugo Boss to luksusowa marka odzieżowa, która również jest znana dzięki unikalnym perfumom. Dzisiaj w ofercie tej marki można znaleźć każdy rodzaj ubrań dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Ponadto, w asortymencie marki znajduje się obuwie, torebki, plecaki i inne akcesoria. W kolekcji Hugo Boss można znaleźć nawet suknie ślubne. Ubrania Hugo Boss to symbol dobrego gustu i elegancji.

Hugo Boss – krótka historia

Założycielem marki Hugo Boss był Hugo Ferdinand Boss, który otworzył niewielkie zakłady krawieckie w Metzingenie, w Niemczech. Wówczas jego zakłady specjalizowały się w produkcji odzieży sportowej i roboczej. Niestety w 1931 roku fabryce groziło bankructwo, co zmusiło jej właściciela do wstąpienia do NSDAP. W taki sposób Hugo Boss otrzymał zamówienie na produkcję mundurów wojskowych dla Oddziałów Szturmowych NSDAP, Oddziału Ochronnego a także dla Hitler-Jugend. Po Drugiej Wojnie Światowej Hugo Boss zmienił swoją działalność i zaczął szyć uniformy dla pracowników dróg kolejowych i listonoszy. W 1948 roku Hugo Boss zmarł, a jego firmę odziedziczył zięć, który wprowadził do oferty marki stroje męskie. Od 1975 roku w firmie zaczął pracować projektant austriacki Werner Baldessarini.

Działalność marki dzisiaj

W dzisiejszych czasach największym akcjonariuszem firmy jest Valentino FashionGroup, a najwięcej fabryk znajduje się na terytorium Turcji.

Hugo Boss,dzisiajoferuje swoim klientom wiele kolekcji odzieży. Boss, która wcześniej nazywana była Boss Black, to kolekcja ubrań klasycznych dla mężczyzn. Boss Woman to podobna kolekcja odzieży klasycznej dla kobiet. Zupełnie inna odzież dostępna jest w kolekcji Hugo, która została stworzona dla młodych osób, pełnych energii i kreatywności. Boss Orange to linia odzieży w stylu casual, która wyróżnia się wygodą i swobodnymi fasonami. Natomiast Boss Green to specjalna kolekcja odzieży do gry w golfa.

Oczywiście, warto wspomnieć o bardzo gustownych perfumach, które Hugo Boss oferuje swoim klientom od 1985 roku. Pierwsze perfumy, które Hugo Boss wprowadził na rynek, były Hugo Boss Number One. Od tej pory w sprzedaży pojawiło się czterdzieści jeden zapachów. Perfumy te produkowane są przez Procter & Gamble. Warto także wspomnieć o tym, że to właśnie Hugo Boss jest największym producentem smokingów klasycznych, które kupowane są corocznie na ceremonię Oskara. Do jednej ceremonii produkowane jest co najmniej dwieście smokingów.


System sprzedaży
OnlineSklep stacjonarny

Czy jestes płatnikiem VAT?
TakNieType of Outlet
OnlineStore

Are you VAT registered?
YesNo