Gattinoni – jedna z najstarszych włoskich marek odzieżowych

Gattinoni to jedna z włoskich marek odzieżowych, która przede wszystkim stawia na eleganckie i klasyczne ubrania damskie. Odzież marki Gattinoni to połączenie nowoczesnych trendów z wyrafinowanym stylem, który doskonale podkreśla kobiecość, ale całkowicie eliminuje wulgarność. Gattinoni to marka dla pan, które chcą wyglądać atrakcyjnie, ale nie chcą wyglądać ekstrawagancko.

Historia marki Gattinoni

Historia marki Gattinoni zaczyna się od 1945 roku, kiedy Fernanda Gattinoni otworzyła swój pierwszy zakład krawiecki w Rzymie. Po kilku latach zakład zmienił swoją lokalizację i został otworzony niedaleko ambasady amerykańskiej. Był to bardzo ważny czas w rozwoju marki Gattinoni, ponieważ żona posła bardzo często korzystała z usług Fernandy. Po pewnym czasie marka Gattinoni stała się także popularna wśród gwiazd kina i arystokracji włoskiej. W roku 1956 zakłady krawieckieFernandyGattinoni zdobyły bardzo dużo nowych klientów, po tym, jak na ekrany wyszedł film „Wojna i pokój” z Audrey Hepburn. To właśnie Fernanda Gattinoni uczestniczyła w tworzeniu strojów do tego filmu, za co nawet otrzymała Oskara za projektowanie ubrań bohaterów.

Towary oferowane przez Dom Gattinoni dzisiaj

Ubrania, które można znaleźć w ofercie marki Gattinoni, tworzone są dla pań w różnym wieku. Ciekawe fasony mogą znaleźć dla siebie i młode dziewczyny, i kobiety w średnim i starszym wieku. Jest tak dlatego, że Fernanda Gattinoni zawsze doceniała w odzieży damskiej skromność i uważała, że zbyt śmiałe stroje nie są ozdobą dla kobiety. Fernanda między innymi uważała, że damska przezroczysta odzież pozbawia osobę tajemnicy, a przez mężczyzn odbierana jest jako „zaczepiająca”, ale niekusząca. Takie podejście do damskiej mody można zauważyć również we współczesnych kolekcjach Gattinoni. Atrakcyjny wygląd ubrań marki Gattinoni tworzony jest za pomocą skomplikowanych kształtów, nietypowych wzorów na tkaninach a także ciekawych materiałów. Przy tym, wszystkie fasony są dosyć skromne. W sklepie można znaleźć sukienki, bluzki, spodnie, spódnice, swetry, marynarki a także torby i buty.

Na oddzielną uwagę zasługuje unikalna kolekcja biżuterii marki Gattinoni. Na przykład, wiele modeli kolczyków wiszących tego producenta, mocowanych jest na specjalnym elemencie, który posiada kształt litery G. Na bransoletkach i innej biżuterii także znajdują się zamknięcia o kształcie litery G.


System sprzedaży
OnlineSklep stacjonarny

Czy jestes płatnikiem VAT?
TakNieType of Outlet
OnlineStore

Are you VAT registered?
YesNo