Fred Perry – brytyjska odzież sportowa

Fred Perry top brytyjska firma, specjalizująca się w produkcji bardzo jakościowej odzieży sportowej. Marka Fred Perry pojawiła się w 1952 roku, a jej założycielem był Fred Perry. Logiem tej firmy jest wieniec laurowy, który uważany jest za jeden z najbardziej rozpoznawanych log w świecie mody. Dzisiaj odzież sportowa, oferowana przez markę Fred Perry, jest klasykiem mody brytyjskiej.

Jak pojawiła się marka Fred Perry?

Fred Perry to znany angielski tenisista, który miał bardzo duże osiągnięcia sportowe. Podczas zawodów a także treningów, Fred zakładał na rękę opaskę z gazy, która wsiąkała pot i pozwalała wygodnie trzymać rakietę. Na końcu lat 40-tych zgłosił się do niego austriacki piłkarz Tibby Wegner, który zaproponował mu sprzedawać takie opaski z imieniem Freda. Fred zainteresował się taką propozycją, i wkrótce został opracowany model opaski, wykonanej z grubej bawełny. Aktywna reklama produktu sprawiła, że dużo tenisistów zaczęło używać opasek Freda Perry podczas gry. Następnym krokiem w rozwoju była sprzedaż koszul sportowych. W ramach reklamy koszule te były wydawane operatorom kanału BBC, komentatorom wydarzeń ze świata tenisa a także graczom. Nowe koszule sportowe bardzo się spodobały tenisistom, ponieważ ich krój był bardziej dopasowany do figury, aniżeli w przypadku poprzednich fasonów, które były za szerokie i niewygodne.

Ponieważ Fred Perry kilkakrotnie zwyciężał puchar Wimbledonu, wykorzystał on wieniec laurowy jako logo własnej firmy. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, ponieważ takie logo kojarzyło się ze światem profesjonalnego sportu i wysoką jakością.

Marka Fred Perry dzisiaj

Współczesna marka Fred Perry posiada o wiele szerszy asortyment towarów niż wcześniej. Najpierw w sprzedaży pojawiły się specjalne tenisówki do gry w tenisa stołowego, następnie kurtki w stylu motocyklowym. Kolejnym produktem wprowadzonym na rynek przez markę Fred Perry były sukienki, które dzisiaj są bardzo popularne wśród pań grających w tenisa. Dzisiaj w sklepach Fred Perry można także nabyć odzież z angielskiej dzianiny, która dostępna jest w bardzo szerokim asortymencie. W 2000 roku pojawiła się nowa kolekcja ubrań o nazwie Laurel Wreath. Był to początek współpracy marki z innymi projektantami, na przykład z japońską grupą Comme des Garçons. Także firma Fred Perry współpracuje z niektórymi muzykami, którzy tworzą swój własne fasony ubrań.


System sprzedaży
OnlineSklep stacjonarny

Czy jestes płatnikiem VAT?
TakNieType of Outlet
OnlineStore

Are you VAT registered?
YesNo