Jeśli już z powodzeniem prowadzimy np. internetowy handel markową odzieżą damską i męską na rodzimym rynku, czemu by nie pokusić się o dalszy krok i rozszerzenie sprzedaży na zagranicę?

Czy jesteśmy gotowi na ekspansję nowych rynków?

Wejście na rynki europejskie i nie tylko powinniśmy poprzedzić porządnym researchem oraz szeregiem pytań, które mają pomóc nam określić, czy firma jest gotowa do wystartowania z działalnością międzynarodową. Chodzi o odpowiedzi na takie punkty jak:

  • czy nasze produkty będą konkurencyjne na zagranicznym rynku?
  • czy posiadamy odpowiednie zasoby: finansowe i ludzkie, aby móc realizować zlecenia z najwyższą starannością i w określonym czasie?
  • czy jesteśmy przygotowani do rozwoju biznesu w skali międzynarodowej, tzn. mamy opracowaną strategię wejścia na nowy rynek, wdrożone systemy zarządzania, posiadamy wiedzę na temat przepisów prawa międzynarodowego, standardów bezpieczeństwa, a nawet norm kulturowych obowiązujących w poszczególnych krajach?

Jeśli odpowiedzi są twierdzące, możemy przejść do kolejnych kroków: badania rynku pod kątem popytu na nasz produkt oraz wyboru odpowiedniego rynku docelowego.

Znalezienie klientów

Dotarcie do potencjalnych klientów hurtowych to następny etap, jaki musimy przejść. Wszelkie działania promocyjne musimy potraktować jako inwestycję na przyszłość. W obliczu bardzo dużej konkurencji w sektorze modowym, w tym również na rynku e-commerce, musimy liczyć się z dużym nakładem pracy i środków finansowych potrzebnych na zdobycie partnerów biznesowych.

Informacja to podstawa – znajdźmy kontakty do sklepów, które sprzedawana przez nas markowa odzież damska i męska mogłaby zainteresować. Możemy to zrobić np. przeszukując strony internetowe producentów i zakładki typu “Gdzie kupić?”. Idealnym miejscem do pozyskania kontaktów są oczywiście targi branżowe – tak krajowe, jak i zagraniczne – nie może nas na nich zabraknąć!

Aby jednak pozyskiwać klientów, należy posiadać ku temu odpowiednie argumenty – oprócz atrakcyjnego asortymentu i warunków współpracy, liczy się również strona reprezentacyjno-techniczna naszego biznesu online, czyli witryna internetowa.

Strona internetowa

W przypadku hurtowni online, która sprzedaje markowe ubrania męskie odpowiednia strona internetowa to fundament. Musi nie tylko być oparta na systemie sprawnych i bezpiecznych zakupów, ale przede wszystkim posiadać wersje językowe Państw, których klientów planujemy pozyskiwać! Strona powinna mieć łatwą nawigację tak aby móc szybko i bez problemów dotrzeć zwłaszcza do danych teleadresowych firmy.

Wypozycjonowanie

Aby łatwiej było naszemu przyszłemu klientowi odnaleźć nas w sieci, zainwestujmy w pozycjonowanie naszej strony. Lepsza widoczność w wyszukiwarkach internetowych to większa szansa na zdobycie partnerów w biznesie.

Decyzja o typie działalności

Eksport towarów za granicą takich jak markowa odzież damska i męska można realizować na wiele sposobów. W zależności od kapitału, jaki posiadamy, stopnia ryzyka, na jakie możemy się zgodzić oraz zasobów ludzkich (pracowników o odpowiednich kompetencjach), dobieramy formę ekspansji na rynki zagraniczne. Najmniej ryzykowny wydaje się być eksport pośredni (jak sama nazwa wskazuje przy udziale pośrednika), a jednocześnie posiada on najmniejszy potencjał rozwojowy i nie jest na tyle rentowny jak inne formy handlu.

Decydując się na eksport produktów za granicę, w naszym przypadku byłyby to markowe ubrania męskie i damskie, należy przeprowadzić wnikliwą analizę, która ma określić nam prawdopodobieństwo powodzenia i odnalezienia się na zagranicznym rynku. Jeśli nasze plany wydają się mieć szanse na realizację, a nasz produkt jest konkurencyjny, pozostaje nam spróbować swoich sił w handlu na skalę międzynarodową.


System sprzedaży
OnlineSklep stacjonarny

Czy jestes płatnikiem VAT?
TakNieType of Outlet
OnlineStore

Are you VAT registered?
YesNo