Markowa odzież damska

Sprzedaż internetowa to jeden z najbardziej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki. To świetne rozwiązanie biznesowe zwłaszcza dla tych, którzy już prowadzą działalność handlową w sklepie lub hurtowni stacjonarnej. Poszerzenie kanałów dystrybucji o sprzedaż w sieci to nie tylko realna szansa na zwiększenie portfela klientów i wzrost zysków firmy, ale również, w perspektywie czasu – konieczność dotrzymania kroku konkurencji na rynku. Wraz ze stałym popytem na takie produkty jak ubrania, rośnie też liczba e-sklepów, oferujących szeroki ich asortyment. Jednym z pomysłów na biznes w tym sektorze jest internetowa hurtownia odzieży, sprzedająca markowe ubrania. Jak handluje się online odzieżą od znanych producentów?

Konieczna rejestracja działalności gospodarczej

Markowa odzież damskaPodobnie jak w przypadku sklepów i hurtowni działających stacjonarnie, prowadzenie internetowej hurtowni sprzedającej markowe ubrania męskie i nie tylko wymaga prowadzenia zarejestrowanej działalności gospodarczej. Procedura jej zakładania jest dość prosta i wiąże się ze złożeniem odpowiednich dokumentów w kilku urzędach. Od momentu kiedy zostajemy oficjalnie przyjęci w poczet przedsiębiorców, możemy legalnie prowadzić nasz biznes.

Wybór platformy sklepowej

Formalności to jednak nie wszystko, bo aby internetowa hurtownia odzieży funkcjonowała dobrze i przynosiła nam korzyści, musimy posiadać odpowiedni asortyment oraz zainwestować w stworzenie autorskie,j funkcjonalnej strony internetowej lub wybrać opcję skorzystania z dedykowanych systemów i platform sklepowych. Coraz większa konkurencja w tym zakresie pozwala na to, że możemy przebierać w ofertach i dobrać ją według własnych preferencji. Warto jednak pamiętać o tym, że to niezwykle istotna część prowadzenia biznesu online, ponieważ to od platformy sklepowej i możliwości wprowadzania różnych funkcjonalności na niej, zależy jej użyteczność i wygoda tak klientów, jak i osób zarządzających procesem obsługi.

Źródła dostawców

Niezależnie od tego, czy w Waszych planach jest założenie i prowadzenie hurtowni sprzedającej markowe ubrania męskie, odzież damską lub dziecięcą, bezwzględnie należy pamiętać o tym, aby jej asortyment był legalny. Za handel podróbkami bowiem grożą nam sankcje prawne. W przypadku przyłapania na świadomej sprzedaży nieoryginalnych produktów, przedsiębiorca może zostać ukarany karą grzywny lub pozbawienia wolności do dwóch lat, a w przypadku regularnego handlu podrobionymi artykułami – nawet do pięciu lat. Nie warto więc ryzykować, tym bardziej, że w obliczu dużej konkurencji na rynku istotne jest wyrobienie sobie odpowiedniej pozycji i opinii wśród klientów. Internetowa hurtownia odzieży markowej, prowadząca handel podróbkami raczej nie zdobędzie zaufania sklepów lub szybko je straci.

Sprzedawanie markowych ubrań poprzez internetową hurtownię odzieży może być pierwszym lub kolejnym etapem na drodze rozwoju biznesu modowego. Jeśli czujemy się w nim dobrze, śledzimy aktualne i przyszłe trendy, dobrze poruszamy się w Internecie oraz mamy pomysły na promocję naszych usług, nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć swoją przygodę z hurtownią online.


System sprzedaży
OnlineSklep stacjonarny

Czy jestes płatnikiem VAT?
TakNieType of Outlet
OnlineStore

Are you VAT registered?
YesNo