hurtownia odzieży online

W sektorze e-commerce branża modowa jest sporym udziałowcem. Oprócz sklepów internetowych z ofertą dedykowaną indywidualnym klientom, pojawia się coraz więcej podmiotów oferujących asortyment w hurtowej sprzedaży. Internetowa hurtownia odzieży to naturalna konsekwencja rozszerzania miejsc dystrybucji towarów z tego segmentu rynku. Na czym polega ich działalność i jakie różnice można dostrzec pomiędzy nimi a handlem stacjonarnym?

B2B

markowe ubrania męskieInternetowa hurtownia odzieży tym różni się od e-sklepów, że działa w oparciu o model B2B – współpracy pomiędzy podmiotami biznesowymi, realizując transakcje między dwoma bądź większą liczbą przedsiębiorstw. Z tego układu więc wykluczony jest klient indywidualny, choć niektóre hurtownie oferują również sprzedaż detaliczną. Odbiorcami oferty hurtowni odzieży damskiej online są zatem wyłącznie (lub głównie) sprzedawcy detaliczni: butiki i sklepy, w tym sieci sklepów, i to zarówno stacjonarne, jak i internetowe.

Jakie produkty oferuje internetowa hurtownia odzieży damskiej?

Aby hurtownia była atrakcyjna dla potencjalnych klientów, musi mieć czym ich do siebie przyciągnąć. W jej asortymencie zatem powinny znaleźć się ubrania sezonowe (a nawet wyprzedzające aktualny sezon), zgodne z najnowszymi trendami, ale to nie wszystko, bowiem liczy się też ich zróżnicowanie. Im więcej dostępnych wzorów, fasonów i kolorów, tym większa szansa na zbyt. Przy czym nie bez znaczenia jest jakość sprzedawanego towaru. Dzisiejsze konsumentki zwracają coraz większą uwagę na wykonanie odzieży, materiał, z jakiej została uszyta czy estetykę wykończenia.

Zamawianie

Zamówienia od sprzedawców detalicznych realizowane są drogą elektroniczną, za pomocą wirtualnej platformy sklepowej. Przewagą hurtowni online nad hurtownią tradycyjną jest szybki i sprawny system rejestracji, po którego przejściu można od razu przystąpić do składania zamówienia. Każda transakcja jest potwierdzana e-mailem lub telefonicznie. W przypadku dodatkowych pytań, klient może skontaktować się z hurtownią mailowo, za pośrednictwem czatu na stronie bądź telefonicznie.hurtownia odzieży damskiej

Zazwyczaj warunkiem skorzystania z oferty hurtowni jest zamówienie towaru o kwocie minimalnej, podawanej na stronie. Płatność za produkty jest przyjmowana z góry, przelewem bankowym w złotówkach lub euro. Do każdej transakcji wystawiana jest faktura VAT, faktura pro forma lub rachunek. Podmiotom, które posiadają europejski numer VAT (VAT EU), przysługuje zwrot podatku, w przypadku chęci skorzystania z tego prawa należy poinformować o tym hurtownię.

Dość często internetowe hurtownie odzieży oferują przystąpienie do programów lojalnościowych, premiując swoich klientów za systematyczne zakupy lub udzielają rabatów, których wysokość jest uzależniona od przekroczenia danych progów cenowych. Dzięki temu zakupy hurtowe stają się jeszcze tańsze.

Dostawa towarów z hurtowni online

Sprawna realizacja zamówienia i jego wysyłka to elementy, dzięki którym internetowa hurtownia odzieży punktuje i staje się atrakcyjna dla swoich klientów. Ponieważ z jakością towaru powinien iść w parze jego wygląd, należy o tym pamiętać już na etapie szykowania produktów do wysłania. Wybór odpowiednich kartonów, dopasowanych do wielkości odzieży, zabezpieczenie jej przed uszkodzeniem i przemieszczaniem się w trakcie transportu to najważniejsze zasady przygotowywania towaru do wysyłki.

Dostawa zamówionych produktów jest realizowana za pośrednictwem firm kurierskich i swoim zasięgiem obejmuje cały kraj, ale nie tylko. Dzięki rozbudowanej sieci logistycznej, hurtownia może dostarczyć towar do wybranych przez kontrahenta krajów. Zwykle zamawiający nie ponosi kosztów przesyłki.

Szybki system rejestracji, oszczędność czasu poprzez wybór towaru bez wychodzenia z domu, do tego sprawna obsługa i realizacja zamówień, to atuty hurtowni odzieży online, które powinny zachęcić sprzedawców detalicznych do otwarcia się również i na ten kanał transakcji handlowych.


System sprzedaży
OnlineSklep stacjonarny

Czy jestes płatnikiem VAT?
TakNieType of Outlet
OnlineStore

Are you VAT registered?
YesNo